Selfie fotky způsobují úzkost a depresi

Žijeme v době, kdy se můžeme každý den setkat s tisíci dokonalých obličejů na sociálních sítích. Ať už se jedná o blogery, influencery nebo jen obyčejné lidi, všichni používají sociální média k tomu, aby představili světu svůj nejlepší možný obličej. Ačkoliv to může znít divně, mnoho lidí tráví hodiny a hodiny tím, že se snaží vytvořit dokonalý obrázek svého obličeje, který by mohl představovat na sociálních sítích. Tyto lidi se často obrátí na fotografy, aby jim pomohli vytvořit tyto dokonalé obrázky, aniž by si uvědomili, že tím, co dělají, je zkreslování pravé podoby krásy.

Příliš mnoho stráveného času pořizováním selfie

Když se na internetu objeví nový trend, je velmi snadné se do něj ponořit a začít ho sledovat. Ačkoliv to může znít jako něco pozitivního, není to vždy dobrá věc. Mnoho lidí se totiž začne příliš zaměřovat na to, aby byli jako ostatní, a zapomínají na to, že každý je jedinečný. Začnou se snažit vypadat jako někdo jiný, a to může vést k tomu, že budou trávit příliš mnoho času tím, že budou pořizovat selfie.

Úzkosti spojené se selfie

Když se člověk zaměří na to, aby byl dokonalý, může to vést k tomu, že začne trpět úzkostí. Začne se bát, že nebude schopný splnit očekávání ostatních, a to může vést k tomu, že se bude cítit velmi depresivně. Tyto pocity mohou vést k tomu, že člověk bude mít potíže se spánkem, apatií a dokonce i sebevražednými myšlenkami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit