Pět esenciálních olejů, které vám pomohou vypadat mladě a svěže

Esenciální oleje se používají po staletí na podporu zdraví a krásy. Od starověké ájurvédské medicíny až po moderní aromaterapii získávají esenciální oleje rostoucí popularitu pro své silné léčivé vlastnosti. Co jsou esenciální oleje a jak vám mohou pomoci dosáhnout mladistvého a svěžího vzhledu?

Esenciální oleje jsou koncentrované kapaliny extrahované z rostlin, květin, bylin a stromů. Obsahují přirozeně se vyskytující sloučeniny, zvané terpeny, o kterých se předpokládá, že mají léčivé a terapeutické vlastnosti. Esenciální oleje můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou, lékárnách a online.

Výhody esenciálních olejů pro mladistvý a svěží vzhled jsou četné. Esenciální oleje mají protizánětlivé, antibakteriální a anti-aging vlastnosti. Mohou pomoci udržet pokožku hydratovanou, vyváženou a detoxikovanou a mohou dokonce pomoci snížit výskyt vrásek a stařeckých skvrn.

Esenciální olej #1: Růžový

Růžový esenciální olej je vynikající volbou pro mladistvý a svěží vzhled. Tento esenciální olej je destilován parou z okvětních lístků růží a má nádherně sladkou květinovou vůni. Růžový esenciální olej má protizánětlivé, antibakteriální a anti-aging vlastnosti, které pomáhají snižovat výskyt vrásek a stařeckých skvrn. Obsahuje také silné antioxidanty, které mohou pomoci chránit pokožku před znečišťujícími látkami životního prostředí.

Chcete-li použít růžový esenciální olej pro mladý a svěží vzhled, přidejte několik kapek do séra na obličej nebo jej smíchejte s jojobovým olejem nebo olejem ze šípkových semen a aplikujte přímo na pokožku. Můžete také přidat několik kapek do koupele nebo ji smíchat s jinými esenciálními oleji, abyste vytvořili luxusní aromaterapeutické ošetření.

Esenciální olej #2: Levandule

Levandulový esenciální olej má uklidňující, zklidňující a léčivé vlastnosti. Často se používá k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém, psoriáza a akné. Tento esenciální olej má protizánětlivé, antibakteriální a anti-aging vlastnosti, které pomáhají snižovat vrásky a stařecké skvrny. Vůně levandulového esenciálního oleje je také známá tím, že uklidňuje stres, zmírňuje bolesti hlavy a zlepšuje kvalitu spánku.

Chcete-li použít levandulový esenciální olej pro mladý a svěží vzhled, přidejte několik kapek do svého oblíbeného obličejového séra nebo nosného oleje a aplikujte na pokožku. Případně přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje do koupele nebo do nohy, nebo jej smíchejte s jinými esenciálními oleji a vytvořte uklidňující aromaterapeutické ošetření.

Esenciální olej #3: Muškát

Esenciální olej z muškátu má uklidňující, vyrovnávací a regenerační vlastnosti. Je známo, že podporuje zdravou pokožku, snižuje zánět a skvrny a pomáhá utáhnout a tónovat pokožku. Muškátový esenciální olej je také bohatý na antioxidanty, které mohou pomoci chránit pokožku před znečišťujícími látkami a UV zářením.

Chcete-li použít esenciální olej z muškátu pro mladý a svěží vzhled, přidejte několik kapek do svého oblíbeného séra na obličej nebo nosného oleje a aplikujte na pokožku. Alternativně jej smíchejte s jinými esenciálními oleji a vytvořte aromaterapeutickou směs, která podpoří mladistvou a zářící pleť.

Esenciální olej #4: Ylang Ylang

Esenciální olej Ylang Ylang má uklidňující, afrodiziakální a antidepresivní vlastnosti. Je známý svou schopností vyrovnat produkci oleje v kůži, snížit zánět a zarudnutí a může pomoci snížit vrásky a stařecké skvrny. Má také exotickou, květinovou vůni, která může pomoci zvednout náladu.

Chcete-li použít esenciální olej ylang ylang pro mladý a svěží vzhled, přidejte několik kapek do séra na obličej nebo jej smíchejte s nosným olejem a aplikujte přímo na pokožku. Případně přidejte několik kapek do teplé koupele nebo nohy namočte, nebo ji smíchejte s jinými esenciálními oleji a vytvořte relaxační aromaterapeutické ošetření.

Esenciální olej #5: Citron

Citronový esenciální olej má antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které pomáhají snižovat záněty a skvrny a mohou pomoci rozjasnit pleť. Je také bohatý na antioxidanty, které pomáhají chránit pokožku před znečišťujícími látkami životního prostředí a UV zářením. Vůně citronového esenciálního oleje může také pomoci povzbudit a povznést mysl a tělo.

Chcete-li použít citronový esenciální olej pro mladý a svěží vzhled, přidejte několik kapek do svého oblíbeného obličejového séra nebo nosného oleje a aplikujte na pokožku. Případně jej přidejte do obličejové masky, šamponu nebo sprchového gelu, nebo jej smíchejte s jinými esenciálními oleji a vytvořte osvěžující aromaterapeutické ošetření.

Každodenním používáním esenciálních olejů můžete pomoci zlepšit vzhled a zdraví vaší pokožky a dosáhnout mladistvého a svěžího vzhledu. Tyto přírodní oleje mají silné léčivé a omlazující vlastnosti, které mohou pomoci snížit vrásky, stařecké skvrny a skvrny a dát pokožce přirozený lesk a záři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit