Osm důvodů, které nám brání realizovat naše sny

Máte svůj sen, který byste chtěli ve svém životě uskutečnit, ale něco vám v tom brání? Máte milion důvodů ve své hlavě, proč to či ono nejde? Naše myšlenky jsou naší nejčastější brzdou, která nám nedovoluje plnit si své cíle. Jsme mistři ve vymýšlení katastrofických scénářů a hledání dalších důvodů, proč je nemožné něčeho dosáhnout. Zde je 8 nejčastějších myšlenek, které nás drží u zdi a kvůli kterým nedokážeme vykročit z našeho pohodlného světa.

„CHTĚL/A BYCH SI PLNIT SVŮJ SEN, JENOMŽE 9 Z 10 LIDÍ STEJNĚ DO ROKA SELŽE.“
 No a co? Je to přece tvůj život a tvůj sen, tak proč se ohlížet na nějaké statistiky? Ani nevíš, jestli je to pravdivá informace. I kdyby 9 lidí z 10 neuspělo, právě TY můžeš být ten, co dojde do cíle. Nepodceňuj se!

„PADESÁT PROCENT LIDÍ, KTEŘÍ JSOU ÚSPĚŠNÍ ROK, STEJNĚ DO CÍLE NAKONEC NEDOJDE.“
 Další nesmysl. Proč se srovnávat s ostatními? Každý člověk má na to, aby svého snu dosáhl, vše je to jen o našem přesvědčení a pevné vůli. Jen hlava nám neumožňuje udělat první krok. Mozek je neuvěřitelný orgán, který neustále vymýšlí, soudí, namítá, posuzuje, zkoumá,… To vše můžeme změnit a mít vše, co chceme a být kýmkoliv chceme.

„NEMÁM VŠECHNO, CO JE POTŘEBA K TOMU, ABYCH USPĚL.“
 Nikdo na začátku neví a nemá vše, co by potřeboval. Nemusíme vědět všechno. Zkušenosti sbíráme v praxi – cestou za svým snem. Žádný učený z nebe nespadl. Nemůžeme počítat s tím, že cesta k cíli bude jednoduchá. Musíme se naučit prohrávat, protože právě prohra z nás dělá silnějšího člověka. Dělat chyby je přirozené a měli bychom se z nich poučit.

„NECHCI MÍT SLOŽITÝ ŽIVOT.“
 To je ta naše pohodlnost. Nic nám nespadne z nebe do klína, musíme pro to něco udělat. U televize na gauči se toho moc nezmění. Překonat sám sebe je těžké, ale ne nemožné. A čím namáhavější to bude, tím víc na sebe budeme pyšní, že jsme to dokázali a tím víc se budeme v cíli radovat z úspěchu. Je jednoduché se jen tak zastavit a čekat, co se stane, ale s takovým přístupem ničeho nedosáhneme.

„NECHCI SE PO PÁDU CÍTIT PŘED OSTATNÍMI NEÚSPĚŠNÝ.“
 Neřeš ostatní. Jen lidi, kteří sami nedokázali dojít do cíle, nás budou odrazovat, že je ta snaha zbytečná. Každý má svůj život a odlišný pohled na všechno a na všechny, tak proč řešit, co si o nás povídají? Všichni jsme lidi, všichni chybujeme. I oni. Tak proč jim svou vytrvalostí neukázat, že na to máme?

„SNY JSOU OD TOHO, ABYCHOM JEN SNILI.“
 NE! Všichni máme schopnost své sny uskutečnit. Einstein, Newton, Beethoven, Édith Piaf a mnoho dalších známých osobností – tito všichni měli nějakou vizi a svou pílí a vytrvalostí dosáhli takové slávy! A možná to ani nečekali! Nikdo z nich to nevzdal po prvním neúspěchu. Bojovali, až uspěli. Zkusme se řídit tím nádherným citátem: „Pravý bojovník není ten, kdo jenom vyhrává, ale ten, kdo je stokrát dole a stokrát to nevzdává.“

„MĚL BYCH NA TO USPĚT, ALE…“
 Je to o vůli. Možná se bojíme vykročit do neznáma a máme pocit, že nemáme dostatek sil, abychom došli na konec. S tím se ale dá pracovat. Možná na konci zjistíme, že máme tolik sil, o kterých jsme ani netušili. Tento strach rozhodně není důvodem, proč se nesnažit. Je to jen výmluva. Kdo nechce – hledá důvody, kdo chce – hledá způsoby!

„AŽ BUDU MÍT PRÁCI, AŽ BUDU MÍT DŮM, AŽ ODROSTOU DĚTI, AŽ BUDE VÍC ČASU, AŽ, AŽ, AŽ… OKAY, NĚKDY ZAČNU.“
Někdy = nikdy! Proč to odkládat na „až to, až ono“? Právě TEĎ je ten pravý čas. Nikdy jindy. Pokud máme pocit, že na to nejsme momentálně připravení, tak na to nebudeme připravení nikdy, protože nikdy nevíme, co nás na cestě za svým snem potká a jakým nástrahám budeme čelit. Jisté je však jedno – má to smysl! „Buď teď nebo nikdy.“


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit