Několik jednoduchých domácích prostředků, které vyléčí pupínky akné

Hledáte nějaké rychlé domácí prostředky, jak se zbavit pupínků akné? Tak to jste na správném místě! V tomto článku se s vámi podělíme o 7 jednoduchých domácích prostředků, které vyléčí vaše akné. Průměrný člověk trpí akné alespoň jednou za život. Existuje několik důvodů, proč k akné dochází. Patří mezi ně hormonální změny, stres, genetika a dokonce i některé potraviny. Akné vzniká, když se ucpou nebo infikují mazové žlázy pod kůží. To způsobuje nadměrnou produkci kožního mazu. Když se do pórů dostanou bakterie, rychle se množí a produkují hnis. To vede k zánětu a nakonec se objeví černé nebo bílé tečky.

 1. Citronová šťáva
  Citronová šťáva má protizánětlivé účinky a je skvělá pro léčbu akné. Chcete-li si připravit citronovou vodu, smíchejte stejné díly čerstvé citronové šťávy a teplé vody. Tento prostředek můžete používat dvakrát denně po umytí obličeje.
 2. Gel z aloe vera
  Gel z aloe vera je bohatý na vitaminy A a C, železo, zinek, vápník a antioxidanty. Přidejte gel z aloe vera přímo na pleť a nechte ho působit přes noc, než ho ráno opláchnete.
 3. Jogurt
  Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, která pomáhá snižovat záněty a hojit skvrny. Smíchejte jogurt s medem a naneste na postižené místo. Nechte působit 15 minut a důkladně opláchněte.
 4. Tea Tree Oil
  Tea tree olej je účinný při léčbě akné díky svým antiseptickým vlastnostem. Tea tree olej zřeďte s olivovým olejem a vmasírujte na pupínky. Nechte zaschnout a poté smyjte studenou vodou.
 5. Jedlá soda
  Jedlá soda je dobrým přírodním způsobem, jak odstranit odumřelé kožní buňky a zabránit budoucím výronům. Smíchejte jedlou sodu s vodou, abyste vytvořili pastu, a jemně drhněte pokožku. Opláchněte a osušte pokožku.
 6. Mléko
  Mléko je bohaté na vitamin D a je jemným čisticím prostředkem. Jednoduše přidejte mléko do misky a namočte do směsi mokrou žínku. Jemně si jím otřete obličej a krk. Opláchněte studenou vodou.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je přírodní prostředek, který dokáže s akné zázraky. Pomáhá odstraňovat toxiny a udržuje pleť čistou a bez bakterií. Pomůže zbavit se černých a bílých teček a dokonce zabije všechny přítomné bakterie. Jablečný ocet je sice skvělý na vyčištění pupínků, ale není to jediná věc, která tento trik dokáže. Existuje mnoho různých domácích prostředků, které budou fungovat stejně dobře. Zde je několik jednoduchých domácích prostředků, které vyléčí pupínek akné během několika sekund:

 • Smíchejte stejné díly vody a vilínu a naneste na postižené místo. Nechte působit 5 minut a poté opláchněte.
 • Z kokosového oleje a gelu z aloe vera vytvořte pastu. Naneste ji na skvrnu a nechte zaschnout. Poté opláchněte.
 • Smíchejte dvě lžíce medu a jednu lžíci citronové šťávy. Potřete skvrnu a nechte přes noc zaschnout.
 • Smíchejte tři kapky tea tree oleje a jednu kapku levandulového oleje. Jemně vmasírujte kolem skvrny. Před umytím nechte působit 15 minut.
 • Smíchejte jednu lžičku čerstvého kořene zázvoru, jeden stroužek česneku a jednu lžičku syrového medu. Přísady rozdrťte a naneste na skvrnu. Před opláchnutím počkejte asi pět minut.
 • Rozdrcený stroužek česneku vložte do ponožky. Zavažte ji a přiložte na skvrnu. Nechte působit přes noc. Ráno odstraňte a smyjte. Opakujte jednou denně, dokud se skvrna nevyčistí.
 • Smíchejte půl šálku teplé vody a čtvrt šálku peroxidu vodíku. Do směsi namočte vatové tampony a poté je naneste na skvrnu.
 • Smíchejte stejné díly vody a soli. Namočte vatový tampon do roztoku a poté jej pevně přitiskněte na skvrnu. Držte na místě po dobu 20 minut.
 • Smíchejte stejné díly medu a olivového oleje. Naneste na skvrnu a nechte působit přes noc. Ráno opláchněte.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 2000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit