Makarská riviéra

Část Chorvatska, označovaná jako Dalmácie, skrývá velké množství zajímavých míst a to včetně Makarské riviéry. Označení Makarská riviéra nese pás složený z šestnácti letovisek, nacházejících se na pobřeží Jaderského moře. Nad oblastí Makarské riviéry se rozprostírá druhé největší pohoří Chorvatska, Biokovo. To v kombinaci s výhledem na moře působí velmi nádherně. Mezi letoviska, které Makarská riviéra zahrnuje, patří i Baška Voda, Makarska a Brela

Baška Voda

První místo Vás zavede do občiny plné přírody. Můžete si vychutnat cestu k moři podél borovic, až ke kamenité pláži. Moře je s pozvolným vstupem a zábavu zde naleznou jak dospělí, tak děti. V Bašce Vodě se nachází přiměřený dostatek obchodů a tak není nutné dojíždět do okolních občin. Přímo v Bašce vodě můžete navštívit Malakolické muzeum, kde se setkáte s exponáty nejenom z moře.

Makarska

Nedaleko Bašky Vody se nachází přístavní městečko Makarska. Do Makarské se můžete z Bašky Vody dostat i autobusem. Makarska je známé promenádové město, které je také označováno jako vstupní bod do přírodního parku Biokovo. Makarska také nabízí mnoho krásných výhledů a procházek a to včetně lesního parku. Pokud rádi objevujete, můžete zvolit i výlet v podobě celodenní plavby na lodi, a to na blízké ostrovy, jako jsou například ostrov Korčula, Hvar nebo Brač.

Brela

I když je Brela nejmenší vesnice z těchto uvedených míst, nabízí toho vskutku hodně. Brela je označována jako perla Makarské riviéry, a to zejména pro vyhlášenou pláž Punta Rata. Voda v moři je krásně čistá a i když je pláž oblázková, nabízí písčitý vstup do moře. Symbolem Brely bývá také často označován Kamen Brela, který připomíná menší ostrůvek kousek od pláže. Jedná se o přírodní památku, která určitě stojí za navštívení. Kromě přírodních zajímavostí se Brela pyšní i nočním životem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit