Maggie dieta pro hubnutí

Co je to dieta Maggi?
Maggi dieta je vegetariánská dieta, kterou vytvořil Dr. D.J. D’Souza, který je odborníkem na výživu v Indii. Je přesvědčen, že lidské tělo není určeno ke konzumaci masa a mléčných výrobků. Místo toho doporučuje konzumovat zeleninu, ovoce, ořechy, semena, obiloviny, luštěniny, mléko a vejce. Jeho dieta vychází ze zásad ájurvédy, což je tradiční indický systém medicíny. Strava se skládá z pěti hlavních skupin potravin, které se konzumují denně. Každá skupina obsahuje 10-12 různých potravin. Tyto potraviny jsou rozděleny do tří sekcí: zelená listová zelenina, kořeny a hlízy a celozrnné potraviny.

 1. Proč dieta Maggi funguje?
  Podle výzkumu Dr. D’Souzase dieta Maggi funguje, protože pomáhá lidem zhubnout bez jakýchkoli vedlejších účinků. Existuje mnoho studií, které byly provedeny na lidech a zvířatech a které ukazují, že konzumace stravy s vysokým obsahem bílkovin vede ke zvýšení hladiny inzulinu a inzulinové rezistence. Inzulín způsobuje ukládání tuků v těle, a pokud tělo nemůže přebytečné kalorie správně ukládat, přeměňují se na triglyceridy (tuk). Cílem diety je proto snížit množství konzumovaných bílkovin a nahradit je sacharidy. Tím tělo začne produkovat méně inzulínu, což snižuje přeměnu tuků na triglyceridy. V důsledku toho se přirozeně sníží hladina cukru v krvi, takže se člověk cítí sytý déle než obvykle. Dieta navíc podporuje tělo ve spalování tuků namísto jejich ukládání.
 2. Kolik bych toho měl/a denně sníst?
  V průměru by měl každý člověk sníst asi 1 šálek vařené rýže, 2 šálky zeleniny, 1/2 šálku fazolí, 4 unce ovoce, 5 uncí chleba, 1 unci ořechů a 8 uncí mléka. Člověk by se měl snažit, aby jeho denní příjem kalorií činil přibližně 2000 kalorií denně. Někteří lidé však mohou potřebovat více kalorií, zatímco jiní méně. Pokud někdo denně zkonzumuje více než 3000 kalorií, má pravděpodobně nadváhu.
 3. Mohu dietu Maggi dodržovat navždy?
  Ano. Podle Dr. D‘ Souzy může dieta pomoci každému trvale zhubnout. Doporučuje se však, aby jedinci udržovali rovnováhu mezi dietou a svými běžnými stravovacími návyky. Můžete pokračovat v normálním stravování, jen dbejte na to, abyste do jídel přidávali správné množství zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků.
 4. Existují nějaké vedlejší účinky spojené s dietou Maggi?
  Nejsou známy žádné vedlejší účinky spojené s dietou. Je však důležité si uvědomit, že tato dieta není vhodná pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo srdečním onemocněním.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit