LIFECHANGERY: knihy měnící život

LIFECHANGERY: knihy měnící život

Pokud hledáte „návod na život”, který Vám konečně pomůže, a nacházíte jen samé stereotypní fráze, je tohle shrnutí knih, co mně osobně změnily pohled na svět, přímo pro Vás.

1. JSI PROSTĚ BOREC (Jen Sincero)

   Nechci se rouhat, ale tahle knížka je taková moje osobní bible. Četla jsem ji už třikrát, a často se k ní vracím. Kniha obsahuje myšlenky, které rozhodně zapomenout nechci. Je psána vtipně a přesvědčivě, donutí nás se nad svým životem zamyslet z jiného úhlu. Autorka dává přímé praktické rady do života, dělí se s námi o své příběhy, a jak říká podtitulek knihy – přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít – přesvědčí Tě (tady si dovolím tykat), že Jsi prostě borec!

2. DŮMYSLNÉ UMĚNÍ, JAK MÍT VŠECHNO U PR**LE (Mark Manson)

   Jak napovídá už samotný název, tahle kniha je poněkud kontroverznější. Autor nám do hlavy netluče pozitivní citáty a neztrácí čas tím se nás pokusit k něčemu namotivovat. Cílem téhle knihy je předat Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le, jak přijmout všechno tak, jak to je – ale pozor – ne všechno vzdát, jak to může vyznít. Kniha se čtenáře snaží sice shodit, ale jen z toho důvodu, aby se dokázal oprostit od zbytečných blábolů a snah, strachů, co ho svazují, a přestal si stěžovat na to, že „to prostě nejde”.

3. JAK SE ZBAVIT STAROSTÍ A ZAČÍT ŽÍT (Dale Carnegie)

   I kdyby jste nehledali žádný „návod na život”, v téhle knize najdete nesčetně cenných rad, psychologických triků i zajímavých myšlenek. A to rozhodně stojí za přečtení. Nabízí také příběhy dalších lidí, kteří se také různými způsoby popasovali se starostmi.

4. ŽIVOT JE TANEC (Miloš Ouhrabka)

   Miloš Ouhrabka je český spisovatel, a tohle je sice jeho první kniha, nicméně je to skvělý průvodce životem. Je rozdělena na tři části: mysl, duch a tělo. Pečlivě se tak věnuje všem aspektům, co dělají člověka člověkem. Pomůže uspořádat si život, objevit třeba ranní rutinu nebo sebedisciplínu. Zároveň poradí se stravováním, spánkem a cvičením. 

5. KONEC PROKRASTINACE (Petr Ludwig)

   Konec prokrastinace je kniha rovněž od českého spisovatele. Narozdíl od těch předešlých má úzké zaměření, a to konkrétně na prokrastinaci – tedy chorobné odkládání úkolů a povinností. Je graficky moc hezky spracovaná. Pomůže najít priority, motivaci i odhodlání k plnění cílů. 

6. NOTES ON A NERVOUS PLANET (Matt Haig)

   Tahle kniha zatím nebyla přeložena do češtiny, ale pokud ovládáte angličtinu, můžu jen doporučit. Spisovatel se v ní hodně zabývá psychickými problémy jako je úzkost a panické záchvaty, a předává čtenářům své zkušenosti a tipy potřebné k tomu to v dnešní moderní uspěchané době co nejvíc v klidu přežít. 

Doufám, že jste si vybrali, a co nejdříve se pustíte do úspěšné změny svého života!

Autor textu: Deya


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit