Jarní úklid: Jak umýt okna, aby se leskla a byla bez šmouh. Vsaďte na babské triky!

Vypadají vaše okna o něco hůře na opotřebení? Pokud jsou pokryty šmouhami a špínou, možná je načase dát jim pořádný jarní úklid. Jak ale umýt okna, aby byla lesklá a bez šmouh?

Pokud hledáte tipy, jak docílit toho, aby se vaše okna třpytila, nehledejte dál než na moudra vaší babičky. Je to tak, babička ví nejlépe, co se mytí oken týče! Zde jsou některé z jejích nejlepších tipů, jak dosáhnout dokonalých výsledků.

S těmito tipy na paměti budete moci mít okna čistá a čistá během okamžiku.

Jarní úklid: Jak umýt okna, aby se leskla a bez šmouh.

Babské tipy na dokonalé umytí oken.

Babička vždy říkala, že klíčem k dokonalému umytí oken jsou přípravné práce. Než vůbec začnete čistit, měli byste se ujistit, že všechny vaše nástroje jsou čisté a připravené k použití. To zahrnuje vaši houbu, kbelík a hadry. Pokud nejsou čisté, místo toho, aby to uklízely, prostě roznesou špínu a špínu.

Jakmile jsou vaše nástroje připraveny, je čas začít s čištěním. Prvním krokem je namočit okna houbou nebo hadrem. Ujistěte se, že se nejprve zbavíte všech pavučin nebo brouků, které by se mohly povalovat kolem, jinak je jen rozmažete. Jakmile jsou okna mokrá, je čas začít drhnout s trochou mýdla. Babička říká, že na to se nejlépe hodí mýdlo na nádobí, ale můžete použít jakýkoli druh, který máte po ruce. Jen ji po dokončení dobře opláchněte, aby po ní nezůstaly žádné šmouhy.

Po vydrhnutí okna opláchněte čistou vodou (skvěle se k tomu hodí zahradní hadice) a poté je osušte stěrkou nebo hadříkem, který nepouští vlákna. Začněte v horní části okna a postupujte dolů plynulými, rovnoměrnými tahy. Okraje utírejte hadříkem za pochodu, aby voda nestékala a nevytvářela šmouhy. Jakmile skončíte s jednou stranou, přejděte na druhou, dokud nebudou obě strany bez šmouh a lesknou se!

Nejlepší způsob čištění oken bez šmouh.

Spotřební materiál, který potřebujete pro čištění oken bez šmouh.

K čištění oken bez šmouh budete potřebovat několik klíčových spotřebních materiálů:

1) Kvalitní čistič skla. To je důležité, protože levný čistič skla pravděpodobně zanechává šmouhy a šmouhy. Hledejte čistič skla, který je speciálně navržen tak, aby neobsahoval šmouhy.

2) Hadříky nebo noviny, které nepouštějí vlákna. Budete potřebovat něco, čím čistič ze skla setříte, ideální jsou hadříky nebo noviny, které nepouští vlákna. Nepoužívejte běžné papírové ručníky, protože mohou zanechávat žmolky.

3) Stěrka. Tato je volitelná, ale stěrka může pomoci zbavit se přebytečné vody a zabránit tvorbě šmouh. Ujistěte se, že máte kvalitní stěrku s měkkou gumovou čepelí.

S tímto spotřebním materiálem v ruce jste připraveni začít čistit!

Jak čistit okna bez zanechání šmouh.

Návod krok za krokem k čištění oken bez šmouh.

Prvním krokem je shromáždit své zásoby. Budete potřebovat čistý kbelík, houbu nebo hadr, stěrku a čistič oken. Naplňte kbelík teplou vodou a přidejte kapku saponátu.

Poté namočte houbu nebo hadr do mýdlové vody a umyjte celý povrch okna. Ujistěte se, že se dostanete do všech zákoutí. Opláchněte mýdlo čistou vodou z vašeho kbelíku.

Nyní je čas vylomit stěrku. Začněte v horní části okna a pohybujte se ze strany na stranu, jak postupujete dolů. Otřete list stěrače po každém tahu čistým hadříkem, abyste se vyhnuli šmouhám. Pokud uvidíte, že se začínají tvořit nějaké šmouhy, jednoduše přes tuto oblast znovu přejděte stěrkou, dokud nezmizí.

Jakmile projdete celé okno, vezměte čistý hadřík a osušte zbývající kapky vody. Vaše okna by nyní měla být čistá a bez šmouh!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit