Jak zažít to nejlepší z Dubaje za 48 hodin

Pokud hledáte úžasnou akční dovolenou, Dubaj je ideální destinací. Za pouhých 48 hodin můžete zažít to nejlepší, co toto město nabízí, od světoznámých památek až po chutné jídlo a zábavný noční život.

Chcete-li svůj čas v Dubaji co nejlépe využít, začněte plánováním cesty. Vyberte si čas, který vám vyhovuje, zabalte si lehké, ale stylové oblečení a rezervujte si letenky a ubytování předem. Jakmile dorazíte, udělejte si čas na přizpůsobení se jet lagu a zorientujte se, než se ponoříte do atrakcí města.

V Dubaji není nedostatek věcí, ale mezi ty, které musíte vidět, patří Burdž Chalífa (nejvyšší budova na světě), Palm Jumeirah (umělý ostrov ve tvaru palmy) a Dubai Mall (jedno z největších nákupních center na světě). Pro aktivity zvažte pouštní safari nebo duny, vnitřní seskok padákem nebo návštěvu ikonické dubajské památky, jako je hotel Burj Al Arab.

Pokud jde o stolování venku, existuje nepřeberné množství možností od pouličního jídla po restaurace oceněné michelinskou hvězdou. Určitě ochutnejte některá tradiční emirátská jídla, jako je velbloudí maso nebo rýže s dušeným jehněčím. A nezapomeňte na dezert, po celé Dubaji najdete spoustu sladkých dobrot, jako je baklava a kanafeh.

Po setmění není nouze

Plánování cesty.

Kdy jít.

Nejlepší doba k návštěvě Dubaje je mezi listopadem a březnem, kdy je chladnější a příjemnější počasí. Pokud se však chcete vyhnout davům, naplánujte si výlet na květen nebo září.

Co zabalit

Vzhledem k tomu, že Dubaj je muslimská země, je důležité se na veřejných místech oblékat skromně. To znamená zakrýt si ramena a kolena a vyhnout se šortkám, košilím bez rukávů a minisukním. Budete si také chtít zabalit pohodlné boty na procházky, stejně jako opalovací krém a sluneční brýle, protože slunce může být docela intenzivní.

Jak se tam dostat

Do Dubaje létají přímé lety z mnoha velkých měst po celém světě, včetně New Yorku, Londýna, Paříže a Frankfurtu. Jakmile dorazíte na letiště, můžete si vzít taxi nebo metro do centra města.

Přílet do Dubaje.

Co dělat po příjezdu.

Poté, co přijedete do Dubaje, je několik věcí, které byste měli udělat, abyste tam strávili co nejvíce času. Za prvé, je důležité porozumět měně a směnnému kurzu, abyste mohli správně počítat. Oficiální měnou je dirham (AED). Mnohá místa však přijímají i americké dolary. Je také dobré udělat si představu o kultuře spropitného, abyste byli připraveni při stolování nebo jízdě taxíkem. Spropitné se obecně neočekává, ale cení se za dobré služby.

Pohyb po městě.

Jakmile se postaráte o logistiku, je čas začít objevovat Dubaj! Nejlepší způsob, jak se po Dubaji pohybovat, je taxíkem nebo Uberem, protože systém veřejné dopravy není příliš rozvinutý. Taxíky jsou relativně levné a všudypřítomné a Uber je ještě levnější, pokud vám jeho používání vyhovuje. Pokud zůstanete na jednom místě po celou dobu vaší návštěvy, může být procházka nebo jízda na kole také vhodnou možností, jak se pohybovat.

Dubajské atrakce.

Památky, které musíte vidět.

Žádný výlet do Dubaje není úplný, aniž byste viděli následující památky:

Burdž Chalífa: S výškou 830 metrů je Burdž Chalífa nejvyšší budovou na světě. Návštěvníci mohou vyjet výtahem na vrchol, odkud se skýtají nádherné výhledy na panoráma města.

Palm Jumeirah: Tento umělý ostrov nabízí luxusní hotely, nákupní centra a obytné vily. Návštěvníci se mohou těšit na širokou škálu aktivit, jako je plavání, opalování a vodní sporty.

The Dubai Mall: Největší nákupní centrum na světě nabízí více než 1200 obchodů a akvárium. K dispozici je také zimní stadion a kino komplex.

Nejlepší aktivity.

Kromě prohlídek památek si v Dubaji můžete užít mnoho dalších aktivit, jako je pouštní safari, jízda na dunách, jízda na velbloudech a sandboarding. Návštěvníci si také mohou zalyžovat nebo snowboardovat v krytém lyžařském středisku Ski Dubai. Pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii, existuje několik muzeí a uměleckých galerií, které stojí za návštěvu, včetně Sheikh Mohammed Center for Cultural Understanding a Emirates National Museum of Modern Art.

Dubajské stravování.

Kde jíst.

V Dubaji není nouze o neuvěřitelná místa k jídlu, ať už hledáte rychlé zakousnutí nebo pětihvězdičkový kulinářský zážitek. Chcete-li mít nejlepší výhled na město, zamiřte do jedné z mnoha střešních restaurací, jako je At.mosphere v Burj Khalifa nebo Zuma v DIFC. Nebo pro něco skutečně jedinečného vyzkoušejte večeři v poušti v Al Maha Resort.

Mezi další skvělá místa k jídlu v Dubaji patří:

  • The Walk v JBR pro příležitostné venkovní stolování
  • The Spice Route v The Address Dubai Mall pro indickou kuchyni
  • Al Basha v nákupním centru Wafi pro libanonské jídlo
  • Nobu v Atlantis The Palm za japonské jízdné

Co objednat.

Bez ohledu na to, kde v Dubaji budete jíst, existují některá místní jídla, která si rozhodně nechcete nechat ujít. Vyzkoušejte velbloudí maso (je to vlastně docela chutné!) nebo shawarma (jehněčí nebo kuřecí zabalené v pita chlebu). Jako dezert neodcházejte, aniž byste vyzkoušeli knafeh (sýrové pečivo namočené v sirupu) nebo luqaimat (kuličky smaženého těsta podávané s datlovým sirupem).

Dubajský noční život.

Bary a kluby.

Ať už hledáte místo, kde si v klidu popíjet nebo protancovat celou noc, Dubaj má bar nebo klub podle vašeho vkusu. Pokud máte náladu na živou zábavu, podívejte se do jednoho z mnoha dubajských nočních klubů, které jsou obvykle otevřené až do časných ranních hodin. Pro uvolněnější atmosféru je zde spousta barů, kde můžete relaxovat a stýkat se s přáteli.

Mezi nejoblíbenější noční kluby v Dubaji patří White Dubai, Cirque Le Soir a Base Dubai. Pokud chcete zažít dubajský noční život naplno, nezapomeňte na své cestě navštívit některý z těchto klubů.

Živá zábava.

Pokud hledáte něco trochu jiného než běžná klubová scéna, Dubaj nabízí také spoustu možností živé zábavy. Od živých hudebních vystoupení až po stand-up komedie na živé dubajské noční scéně si každý najde něco.

Jedním z nejlepších míst k živé zábavě je The Music Hall v hotelu Jumeirah Zabeel Saray. Toto místo hostí různé mezinárodní a místní akce, takže se zde vždy děje něco nového a vzrušujícího. Další skvělou možností je The Comedy Store v hotelu Movenpick Ibn Battuta Gate, který je perfektní, pokud se během cesty chcete pořádně zasmát.

Nakupování v Dubaji.

Obchodní centra a trhy.

V Dubaji je k dispozici spousta nákupních možností, od luxusních nákupních center až po tradičnější trhy. Pro nejlepší zážitek se vydejte do jednoho z mnoha velkých nákupních center města. Dubai Mall je jedním z největších na světě a je domovem více než 1200 obchodů, zatímco Ibn Battuta Mall nabízí tradičnější arabský zážitek se svými souks a tematickými sekcemi.

Mezi další oblíbená nákupní centra patří Mall of the Emirates, Wafi City Mall a Deira City Center. Pokud hledáte něco konkrétního, pravděpodobně existuje trh nebo nákupní centrum, které se na to specializuje. Například Gold Souk je vyhlášeným trhem se zlatými šperky, zatímco Spice Souk je známý pro své koření a bylinky.

Bez ohledu na to, kde se rozhodnete nakupovat, očekává se (a je podporováno) smlouvání. Nebojte se smlouvat s prodejci o lepší cenu, to vše je součástí zábavy!

Suvenýry a dárky.

Pokud jde o suvenýry a dárky, Dubaj nemá nouzi o možnosti. Mezi oblíbené položky patří čokolády z velbloudího mléka, arabské koření, datle, ořechy, káva, čaj, dýmky z vodní dýmky, perské koberce a zlaté šperky. Tyto předměty můžete najít na většině trhů a obchodů se suvenýry po celém městě.

Pokud hledáte něco skutečně jedinečného, co si vezmete domů, zvažte nákup uměleckého díla z jedné z mnoha dubajských galerií nebo uměleckých veletrhů. Díky své bohaté historii a kulturní rozmanitosti není nouze o zajímavá umělecká díla, ze kterých si můžete vybrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit