Jak zažít podzim v Chorvatsku bez davů

Podzim je bezpochyby nejlepším obdobím pro návštěvu Chorvatska. Počasí je stále dost teplé na to, abyste si užili pláže, ale davy lidí od léta prořídly. A když listy mění barvu, je to krásné období roku k prozkoumání krajiny.

Pokud se však chcete vyhnout davům, budete muset být trochu strategičtější ohledně toho, kdy a kam cestujete. Nejlepší je navštívit během sezóny ramen (květen-červen nebo září-říjen), nebo ještě lépe uprostřed týdne. A i když je v Chorvatsku spousta oblíbených míst, která stojí za to vidět, jsou zde i některé skryté skvosty, které jsou méně přeplněné a stejně krásné.

Ať už hledáte tipy, jak co nejlépe využít čas v Chorvatsku, nebo jen chcete vědět, co podzim nabízí, přečtěte si našeho průvodce, jak zažít podzim v Chorvatsku bez davů.

Podzim v Chorvatsku: Nejlepší čas na návštěvu.

Proč je podzim tím nejlepším obdobím pro návštěvu Chorvatska.

Podzim v Chorvatsku je skvělý čas k návštěvě. Počasí je stále teplé, davy lidí odešly domů a krajina je prostě úžasná. Zde je jen několik důvodů, proč je podzim tím nejlepším obdobím pro návštěvu Chorvatska:

Počasí: Podzim v Chorvatsku s sebou přináší krásné počasí. Dny jsou teplé a slunečné, ale ne příliš horké a večery jsou chladné a ideální pro pozorování hvězd.

Davy: Jedna z nejlepších věcí na podzimu v Chorvatsku je, že se letní davy vrátily domů. To znamená, že si můžete užít všechny úžasné památky a zážitky, které Chorvatsko nabízí, aniž byste se museli probíjet hordami turistů.

Krajina: Podzim je také skvělý čas na to, abyste viděli přírodní krásy Chorvatska v celé své kráse. Listy na stromech mění barvu, takže se otevírají dechberoucí výhledy. A pokud budete mít to štěstí, že je zahlédnete, můžete dokonce zahlédnout některé migrující ptáky mířící na zimu na jih.

Nejlepší místa k návštěvě v Chorvatsku na podzim.

V Chorvatsku je na podzim tolik nádherných míst k návštěvě, ale zde je jen několik z našich oblíbených:

Záhřeb: Záhřeb je hlavní město Chorvatska a na podzim je zde naprosto nádherně. Nezapomeňte se podívat na Upper Town, kde se vám naskytne skvělý výhled na město z věže kostela svatého Marka. Můžete se také projít jedním z mnoha záhřebských parků nebo si zajít nakoupit na jeden z mnoha jeho trhů – jen nezapomeňte ochutnat tradiční chorvatské jídlo, když tam budete!

Národní park Plitvická jezera: Tento národní park se nachází ve středním Chorvatsku a na podzim stojí za návštěvu. Plitvická jezera jsou v tomto ročním období, kdy listy na stromech začínají měnit barvu, prostě ohromující. Pokud se chcete vyhnout davům, přijeďte brzy ráno nebo pozdě odpoledne – ale v každém případě si na prohlídku tohoto neuvěřitelného místa vyhraďte dostatek času!

Národní park Krka: Další národní park v Chorvatsku, který musíte vidět! Krka je známá svými vodopády a na podzim jsou ještě působivější, když je obklopuje barevné listí. Zaplavte si v jednom z křišťálově čistých bazénů Krka nebo se projděte po jedné z jeho malebných turistických tras v tomto krásném národním parku si každý najde něco!

Jak se vyhnout davům v Chorvatsku na podzim.

Kdy cestovat do Chorvatska, abyste se vyhnuli davům.

Nejlepší doba k návštěvě Chorvatska je v sezóně ramen, od dubna do června a od září do října. Počasí je v tuto dobu stále příjemné, ale turistů je méně. Oblíbenou destinací v Chorvatsku je například Dubrovník. V červenci a srpnu je město přeplněné turisty. V září a říjnu je však město mnohem klidnější.

Nejlepší místa k návštěvě v Chorvatsku, abyste se vyhnuli davům.

V Chorvatsku je mnoho krásných míst k návštěvě, která jsou mimo vyšlapané cesty. Tato místa jsou méně přeplněná a více relaxační. Například Rovinj je okouzlující město na Istrijském poloostrově, které návštěvníci Chorvatska často přehlížejí. Toto město má úzké uličky lemované obchody a kavárnami a malebný přístav plný rybářských lodí. Dalším skvělým místem k návštěvě v Chorvatsku, které je méně přeplněné, je Záhřeb, hlavní město. Toto město má rušný noční život a mnoho zajímavých muzeí a galerií.

Tipy, jak si užít podzim v Chorvatsku.

Nejlepší aktivity na podzim v Chorvatsku.

Podzim je v Chorvatsku ideální čas pro outdoorové aktivity. Počasí je chladné a pohodlné, takže je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a jízdu na kajaku. V této době se také po celé zemi koná spousta festivalů a akcí.

Mezi nejlepší místa, kde si v Chorvatsku užít podzim, patří Národní park Plitvice, Rovinj a Dubrovník. Národní park Plitvice je v tomto ročním období obzvláště ohromující svými kaskádovými vodopády a živým listím. Rovinj je krásné pobřežní město, které ožívá na podzim, s mnoha kavárnami a restauracemi, které podávají sezónní speciality. A Dubrovník je vždy oblíbenou destinací, ale obzvláště krásný je na podzim, kdy davy trochu prořídly.

Nejlepší jídlo a pití na podzim v Chorvatsku.

Podzim je také skvělý čas, kdy si můžete vychutnat některé z chorvatských lahodných jídel a nápojů. Sezónní ovoce a zelenina jako dýně, jablka, hrušky a kaštany jsou v tomto ročním období široce dostupné. A existuje spousta receptů, které tyto ingredience obsahují od dýňové polévky po jablečný závin. Chorvatská vína jsou také na podzim na vrcholu, takže nezapomeňte ochutnat některé z místních ročníků, když tu budete.

Podzim v Chorvatsku je nejlepším obdobím k návštěvě pro jeho krásnou scenérii a mírné počasí. Abyste se vyhnuli davům, cestujte do Chorvatska během hlavní sezóny nebo mimo sezónu. Při návštěvě určitě ochutnejte některou z místních specialit na jídlo a pití. S trochou plánování si můžete v Chorvatsku užít nádhernou podzimní dovolenou bez davů lidí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit