Jak ulevit od migrény přírodní cestou

Migrenózní stavy jsou velmi nepříjemné zvláště, pokud se s nimi setkáváte pravidelně. Příčiny migrén se různí a mohou být závislé na aktuálním rozpoložení či zdravotním stavu, ale také na dlouhodobých aspektech spojených s výživou či hormonální hladinou. Migrénou mohu trpět děti i dospělí a její charakter se může odvíjet také od pohlaví – v průběhu dospívání se častěji projevuje u chlapců, v dospělosti pak migrénou trpí většinou ženy, protože bývá spojena s hormonálními výkyvy v průběhu menstruačního cyklu. Pokud se jedná o lehkou a občasnou formu, je vhodné řešit migrénu medikamentózně, pokud se ovšem potýkáte s chronickými problémy, je lepší soustředit se na prevenci a přírodní prostředky, jejichž prostřednictvím dosáhnete úlevy od bolesti a současně nezatížíte organismus.

Alternativní prostředky pro léčbu migrény

Migréna může mít několik podob, které se mezi sebou liší charakterem bolesti i její intenzitou. Přestože obvykle přichází jako důsledek specifických okolností, je možné její projevy zmírňovat nebo dokonce dosáhnout určité prevence. Primárně je důležité sledovat, v jakých situacích se migréna objevuje a co je jejím spouštěčem (stres, výživa, nedostatek pohybu, hormonální hladina apod.). Pokud se naučíte rozeznávat indikátory, které přicházejí před migrenózním stavem, snadno můžete aplikovat preventivní opatření, která jejímu rozvoji zabrání. Kromě pozorování vývoje migrenózních stavů je také vhodné pravidelně doplňovat výživné látky (vitamíny a minerály), jejichž nedostatek může migrénu vyvolat, a pravidelně se hýbat (čímž se omezí zátěž nervové soustavy). Při prvních projevech nebo také po vypuknutí migrény je pak možné aplikovat bylinnou léčbu.

Bylinná léčba migrény

Bylinné odvary se mohou používat v různých fázích migrenózních stavů, a to ve formě odvarů nebo inhalačních prostředků (aromaterapie). V úvodní fázi je vhodné aplikovat odvar z řimbaby obecné. Pokud již však bolesti pokročily, odvar z řimbaby nebude účinný a je potřeba aplikovat kozlík lékařský nebo anděliku lékařskou, případně odvar z majoránky. Pro inhalaci či aromaterapii se pak používají esenciální oleje nebo odvary z levandule, meduňky či eukalyptu. Velmi dobře mohou posloužit také masáže hlavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit