Jak si užít dovolenou a nepřibrat

Jak si užít dovolenou a nepřibrat? To je otázka, kterou si mnozí z nás kladou před cestou. Všichni si chceme užít a nemusíme se bát, že se nám rozšíří pas, když jsme pryč.

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro to, abyste zůstali na dovolené aktivní, abyste se nevrátili s pocitem, že musíte začít s novou dietou. Nejprve si do cesty naplánujte fyzickou aktivitu. Pokud víte, že budete trávit spoustu času prohlídkami památek, sbalte si pohodlné boty a naplánujte si na nějaký čas procházky nebo túry. Za druhé, zkuste do svého každodenního prázdninového života začlenit aktivitu, místo výtahu jděte po schodech, jděte si zaplavat do hotelového bazénu nebo prozkoumejte okolí na kole či pěšky místo toho, abyste si každý den půjčovali auto. Konečně využijte všech příležitostí, které se vám naskytnou, abyste byli aktivní, pokud existuje příležitost pro pěší turistiku nebo jízdu na kajaku, přihlaste se!

Pokud jde o jídlo, snažte se vybrat zdravé možnosti, pokud je to možné. Pokud si na cestu balíte svačiny nebo jídla, rozhodněte se pro zdravé možnosti, jako je ovoce a zelenina, celozrnné pečivo a chudé zdroje bílkovin. Když budete jíst venku, hledejte položky menu, které jsou grilované, pečené nebo dušené místo smažení. A nakonec se vyhněte přejídání tím, že budete poslouchat své hladové signály a zastavte se, když jste spokojeni, ne nacpaní.

Pokud i přes veškerou snahu zjistíte, že na dovolené přibíráte, nezoufejte.

Způsoby, jak zůstat aktivní na dovolené.

Plánování fyzické aktivity na vaší cestě.

Při cestování je důležité plánovat dopředu a naplánovat si čas na fyzickou aktivitu. To lze provést průzkumem hotelů s tělocvičnami nebo bazény, plánováním túr nebo procházek v malebných oblastech a výběrem aktivit, které jsou příjemné a udrží vás v pohybu.

Začlenění činnosti do každodenního života na dovolené.

Je také možné zůstat aktivní bez vynaložení zvláštního úsilí na cvičení. Jednoduché změny, jako je chůze místo veřejné dopravy, chození po schodech místo výtahu nebo plavání v hotelovém bazénu, to vše může pomoci zvýšit vaši denní aktivitu.

Využití příležitostí být aktivní.

Kdykoli je to možné, využijte příležitostí být na dovolené aktivní. Může to zahrnovat poznávání nového města pěšky, vyjížďku na kole do přírody nebo hraní plážového volejbalu s přáteli.

Výběr zdravých potravin na dovolené.

Balení zdravých svačin a jídel.

Při balení na cestu nezapomeňte zahrnout spoustu zdravých svačin a snadno připravitelných jídel. To vám pomůže vyhnout se nezdravým možnostem rychlého občerstvení, když jste na cestách. Balené potraviny, jako jsou ořechy, ovoce a zeleninové chipsy, jsou skvělé možnosti, které vám pomohou dodržet váš plán zdravé výživy.

Zdravé stravování.

Pokud jde o jídlo, zkuste se zaměřit na libové bílkoviny, celozrnné výrobky a dostatek zeleniny a ovoce. Tyto potraviny bohaté na živiny vám pomohou udržet pocit spokojenosti a zabrání přejídání později během dne. Pokud jedete venku, hledejte položky menu, které splňují tato kritéria, nebo požádejte o náhradu, abyste připravili zdravější jídlo.

Vyvarování se přejídání.

Jednou z největších výzev na dovolené je vyhnout se přejídání kvůli všem lákavým dostupným možnostem jídla. Dobrým způsobem, jak tomu zabránit, je jíst menší jídla častěji během dne místo tří velkých. To pomůže udržet váš metabolismus v chodu a zabrání tomu, abyste mezi jídly dostali přílišný hlad. Kromě toho se ujistěte, že během dne pijte hodně vody, abyste se udrželi hydratovaní a cítili se sytí.

Řešení prázdninového přibírání.

Návrat na trať po dovolené.

Nejlepším způsobem, jak se na dovolené vyhnout přibírání na váze, je zajistit, že se hned po návratu domů vrátíte na správnou cestu. To znamená vrátit se ke svým zdravým stravovacím návykům a obnovit rutinní cvičení. Pokud jste si na dovolené dopřáli příliš mnoho, nebojte se, jen se ujistěte, že se vrátíte do starých kolejí a nedovolte, aby se prázdninový přírůstek hmotnosti stal trvalým.

Provádění změn životního stylu, aby se zabránilo budoucímu přibírání na váze.

Pokud zjistíte, že na dovolené často přibíráte, možná je načase provést nějakou změnu životního stylu. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je zajistit, abyste byli během cesty aktivní. Toho lze dosáhnout naplánováním fyzické aktivity do vaší cesty, začleněním aktivity do každodenního života na dovolené a využitím příležitostí k aktivitě. Navíc výběr zdravých potravin na dovolené může pomoci zabránit přibírání na váze. Balením zdravých svačin a jídel, zdravým stravováním na dovolené a vyhýbáním se přejídání můžete pomoci udržet přírůstek hmotnosti na uzdě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit