Jak se zbavit mravenců v bytě – 6 snadných kroků

Pokud hledáte způsoby, jak se zbavit mravenců ve vašem bytě, jste na správném místě. V tomto článku se podělíme o 6 snadných kroků, které vám pomohou zbavit se těchto otravných zvířátek nadobro. S trochou snahy a trpělivosti se můžete s mravenci nadobro rozloučit!

Určete, odkud mravenci pocházejí.

Zkontrolujte, zda váš domov nemá praskliny a štěrbiny.

Začněte tím, že ve svém domě zkontrolujete praskliny a štěrbiny, kterými by se mravenci mohli dostat dovnitř. Podívejte se pozorně na základ, okna, dveře a další potenciální vstupní body. Pokud objevíte nějaké praskliny nebo štěrbiny, utěsněte je tmelem nebo jiným vhodným tmelem.

Zkontrolujte stopy mravenců.

Dalším způsobem, jak zjistit, odkud mravenci pocházejí, je hledat stopy mravenců. Mravenci zanechají stopu feromonů, když cestují tam a zpět z hnízda ke zdroji potravy. Pokud uvidíte řadu mravenců pochodujících po vaší podlaze nebo pracovní desce, následujte je zpět do jejich výchozího bodu, abyste viděli, odkud přicházejí.

Vytvořte bariéru, aby se mravenci nedostali dovnitř.

K utěsnění trhlin a štěrbin použijte tmel.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit mravencům ve vstupu do vašeho domova, je utěsnit všechny trhliny nebo štěrbiny, které by mohly potenciálně použít jako vstupní bod. Můžete to udělat pomocí silikonového nebo latexového tmelu k vyplnění všech mezer kolem oken, dveří, potrubí a dalších potenciálních vstupních bodů.

Nainstalujte zametače dveří.

Dalším způsobem, jak udržet mravence venku, je nainstalovat zametače na všechny vaše venkovní dveře. Zametače dveří jsou pruhy štětin nebo gumy, které těsně přiléhají ke spodní části dveří a vytvářejí bariéru, kterou mravenci (a další škůdci) nemohou překonat.

Umístěte návnady na mravence.

Návnady jsou skvělým způsobem, jak se zbavit mravenců, protože vám umožňují zabít celou kolonii, nejen jednotlivé mravence, které vidíte. Existuje mnoho komerčně dostupných návnad na mravence, nebo si můžete vyrobit vlastní smícháním cukru a boraxu. Umístěte návnady poblíž oblastí, kde jste viděli mravence, aby si je mohli vzít zpět do svého hnízda a zabít zbytek kolonie.

Odstraňte zdroje potravy.

Potraviny skladujte v uzavíratelných nádobách.

Aby se mravenci nedostali k vašemu jídlu, je důležité skladovat potraviny v uzavíratelných nádobách. To zajistí, že se mravenci do jídla nedostanou a také to pomůže udržet jídlo čerstvé.

Rozlitý materiál okamžitě otřete.

Kdykoli dojde k rozlití, je důležité jej okamžitě setřít. Mravenci jsou přitahováni sladkými látkami a budou přitahováni rozlitím, pokud nebudou okamžitě uklizeni.

Pravidelně vynášejte odpadky.

Dalším způsobem, jak odstranit zdroje potravy pro mravence, je pravidelné vynášení odpadků. Pokud je v odpadcích jídlo, přitáhne to mravence. Vynesením odpadků můžete zabránit tomu, aby mravenci přišli do vašeho domova a hledali potravu.

Používejte přírodní roztoky.

Mravenci jsou běžným domácím škůdcem, ale existuje několik přírodních řešení, která vám mohou pomoci se jich nadobro zbavit.

Vyrobte si domácí sprej na mravence.

Jedním ze způsobů, jak se zbavit mravenců, je vyrobit si domácí sprej na mravence. Vše, co potřebujete, je šálek vody, lžíce octa a lžička saponátu. Smíchejte tyto ingredience dohromady a vložte je do rozprašovače. Poté jednoduše nastříkejte směs všude tam, kde uvidíte mravence. Mýdlo na nádobí bude fungovat jako bariéra a ocet zabije mravence při kontaktu.

Nasypte kukuřičný škrob po obvodu vašeho domova.

Dalším způsobem, jak udržet mravence venku, je nasypat kukuřičný škrob po obvodu vašeho domova. Mravenci přitahuje cukr, takže je přitáhne kukuřičný škrob, který pak ucpe jejich trávicí systém a zabije je.

Umístěte mátu blízko vstupních bodů

Máta obsahují mentol, který mravence přirozeně odpuzuje. Jednoduše umístěte mátu do blízkosti jakýchkoli vstupních bodů do vašeho domova, jako jsou dveře a parapety, a mravenci zůstanou pryč.

Zavolejte deratizátora.

Kdy zavolat deratizátora.

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené metody a mravenci se k vám domů stále dostávají, je na čase zavolat deratizátora. Deratizátory mohou pomoci zbavit se mravenců rychle a efektivně.

Jak najít renomovaného deratizátora.

Když hledáte deratizátora, ujistěte se, že najdete ten, který je licencovaný a pojištěný. Můžete požádat rodinu a přátele o doporučení nebo vyhledávat recenze online. Jakmile najdete několik možností, zavolejte jim a zeptejte se na jejich služby a ceny.

Zabraňte mravencům v návratu.

Udržujte svůj domov čistý.

Čistý dům je nejlepší způsob, jak zabránit mravencům v návratu. Pravidelně vysávejte, zameťte a vytírejte podlahy a utírejte povrchy. Mravence přitahuje jídlo, takže udržujte svou kuchyni čistou tím, že hned umyjete nádobí a utřete rozlité tekutiny. Nenechávejte jídlo na pracovní desce nebo v otevřených nádobách.

Zkontrolujte položky, než je přinesete domů.

Než si domů přinesete nějaké nové předměty, zkontrolujte, zda v nich nejsou mravenci. Pokud na předmětu uvidíte mravence, nenoste ho dovnitř. To zahrnuje zaškrtávací políčka, která jsou doručena k vám domů, stejně jako jakýkoli použitý nábytek nebo jiné položky, které byste mohli koupit v garáži nebo v bazaru.

Skladujte palivové dřevo mimo váš domov.

Pokud máte palivové dříví uskladněné v blízkosti vašeho domova, mohou ho mravenci používat jako most, aby se dostali dovnitř. Palivové dřevo skladujte alespoň 20 stop od vašeho domu a udržujte je nad zemí umístěním na plošinu nebo do kryté nádoby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit