Jak odstranit zápach z pračky: 5 osvědčených tipů

Pokud vaše pračka zapáchá, může to být docela nepříjemné. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se zbavili zápachu. V tomto článku se podělíme o pět osvědčených tipů, jak odstranit zápach z vaší pračky.

Pět tipů pro odstranění zápachu z pračky.

Použijte bílý ocet.

Bílý ocet je dobře známý domácí čisticí a dezinfekční prostředek. Můžete jej použít k odstranění zápachu z pračky spuštěním cyklu pouze s octem a vodou. Před spuštěním cyklu přidejte do vany šálek octa. Pokud máte stroj s předním plněním, nalijte ocet do dávkovače pracího prostředku. Kyselá povaha octa pomůže rozložit veškeré usazeniny ve vašem stroji a odstranit nepříjemné pachy.

Použijte jedlou sodu.

Jedlá soda je další dobrou možností, jak odstranit pachy z vaší pračky. Spusťte cyklus pouze s horkou vodou a šálkem jedlé sody rozpuštěné v ní. Jedlá soda je mírné abrazivo, které pomůže odstranit veškeré nečistoty nebo zbytky, které mohou způsobovat zápach. Je také zásaditý, který neutralizuje kyselé pachy.

Použijte peroxid vodíku.

Peroxid vodíku je účinný dezinfekční prostředek a lze jej použít k odstranění plísní a plísní, které se mohou množit ve vaší pračce a způsobovat nepříjemný zápach. Spusťte prázdný cyklus s horkou vodou a šálkem peroxidu vodíku přidaným do vany nebo dávkovače. Po dokončení cyklu nezapomeňte otevřít dvířka, abyste vypustili část páry, aby se vnitřek pračky příliš nenamočil.

Použijte citronovou šťávu.

Citronová šťáva je dalším přírodním dezinfekčním prostředkem a deodorantem, který lze použít k odstranění pachů z vaší pračky. Spusťte cyklus s horkou vodou a šálkem citronové šťávy přidaným do vany nebo dávkovače. Kyselá povaha citronové šťávy pomůže rozložit veškeré usazeniny ve vašem stroji a odstranit nepříjemné pachy.

Použijte komerční čistič praček.

Pokud máte v pračce přetrvávající zápach, možná budete chtít použít komerční čistič praček. Tyto čističe jsou navrženy speciálně k odstranění pachů a usazenin z vašeho stroje. Nejlepších výsledků dosáhnete podle pokynů na obalu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit