Jak na krásné vlasy

Krásné a zdravé vlasy jsou ozdobou především ženské části obyvatelstva, avšak i muži si s kvalitou svých vlasů často lámou hlavu. Existuje několik způsobů, jak zajistit vlasům dostatečnou výživu a jak se o ně správně starat, aby měly vždy krásný a úpravný vzhled. Důležité je v tomto případě pečovat o ně jak zvenčí, tak zevnitř.

Co vlasům škodí

V průběhu dne i noci jsou vlasy vystaveny různým podmínkám, které mohou v případě, že vlasy nejsou dostatečně pevné a pružné, postupně narušovat jejich strukturu a vést nejen ke snižování kvality vlasu, ale také k jejich úbytku. Velmi důležité je proto chránit vlasy před povětrností, která způsobuje nadměrné navlhávání či vysušování, pravidelně je ošetřovat vhodnými přípravky (ideálně bez zatěžující chemie) a vyživovat je. K tomuto účelu slouží jednak šampóny a vlasové masky, které se nanášejí přímo na pokožku hlavy, jednak správná výživa, která vylučuje nepříznivé látky, jež vlasy ničí. Pro podporu kvalitní vlasové pokrývky byste tak měli jíst vhodné potraviny obsahující potřebné vitamíny a minerály a vyhýbat se jídlům s vysokým obsahem cukru, alkoholu, nezdravému rychlo občerstvení či kouření. Kromě uvedeného je velmi významným faktorem, jež ovlivňuje objem a kvalitu vlasů také stres. Ten je možné vhodnou stravou a pravidelným cvičením rovněž účinně odbourávat.

Co jíst, aby se zlepšila kvalita vlasů

Chcete-li zlepšit kvalitu vlasů, je vhodné jíst potraviny, které obsahují vitamíny A a E, jež prospívají především zdravé pokožce a vytvářejí tak optimální podmínky pro růst vlasů, a pak vitamín C, který se již přímo podílí na kvalitě vlasového vlákna, a minerály zinek, selen, železo a jód. V tomto ohledu je proto pro zdravé vlasy ideální konzumovat často luštěniny, mléčné výrobky a vejce, ořechy a kvalitní rostlinné oleje, a také ryby a ovoce a zeleninu obsahující potřebné vitamíny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit