Jak efektivně zlepšit svou produktivitu

Schopnost, která prakticky stojí za každým z našich úspěchů. Pokud bychom neměli ani minimální míru produktivita, nedokázali bychom vůbec nic. Nicméně v dnešní době se míra této efektivní schopnosti snižuje. Možná je to nedostatkem času, možná snad všudypřítomným stresem. My jsme zde od toho, abychom vám poradili, jak produktivitu nakopnout.

K čemu to je?

Produktivita stojí za každým naším výkonem, který jsme podali nebo teprve podáme. Od této schopnosti se odvíjí kvalita vykonané práce. Nepředstavujte si ovšem, že je to schopnost, která nutně souvisí jen s pracovním prostředím, to ne. Velmi to ovlivňuje i naší práci doma, naši efektivitu, kterou jsme nuceni využít na obyčejné domácí práce.

Je nutno sdělit, že zde platí jednoduchá přímá úměra, a to, že když jsme v práci maximálně produktivní, máme automaticky lepší náladu a jsme sami se sebou spokojeni.

Tipy na nakopnutí

  • Najděte si čas, který vyhovuje vám

Většina lidí je neproduktivnější ráno, nicméně je spousta jedinců, kteří se označují jako noční sovy, a ti pracují s větší efektivitou v noci.

Samozřejmě v práci se na tohle nikdo neptá, avšak pokud máte home office, vezměte si tuto radu k srdci. Najděte si svůj oblíbený čas, během něhož vykonáte nejvíce práce.

  • Rozplánujte si práci

V poslední době se utrhl pytel s množstvím time planning aplikací. Stačí si jednu z nich stáhnout a můžete si den poskládat tak, že budete pracovat co nejefektivněji.

Můžete dokonce vyzkoušet různá pravidla, jako třeba pravidlo 80/20. Organizuje si vše s rozumem. Obecně platí, že je lepší dělat těžké nebo obsáhlé úkoly jako první, zbytek následuje potom. Udělejte si tedy soupis důležitých úkolů na den, stupňujte je podle priorit. Výborně na tomto základu funguje aplikace Todoist.

  • Odpočinek

Nelze pracovat efektivně bez kvalitního odpočinku. Spánek a relax nám poskytuje čas, kdy se od práce distancujeme a můžeme tedy získat dostatečný nadhled. Dbejte na to.

Doporučuje se psát 8 hodin denně, sami nejlépe víte, jak se vám pracuje v případě deficitu spánku. Práce je pak zdlouhavá, málo užitečná a chybí aktivní zaměření. Taktéž se snažte po příchodu z práce relaxovat, samozřejmě máme všichni určité domácí povinnosti, snažte se je tedy minimalizovat.

Autor textu: Jakub František Koudar


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit