Jak co nejlépe využít svůj čas v Sodankylä ve Finsku

Pokud budete mít to štěstí, že se ocitnete v Sodankylä ve Finsku, nezapomeňte si tam užít čas na maximum! Toto kouzelné místo je domovem některých z nejneuvěřitelnějších přírodních divů a fascinujících kulturních zážitků. Zde jsou některé z nejlepších způsobů, jak si užít Sodankylä naplno, od lovu polární záře až po vyžívání se v místních lahůdkách.

Využijte svůj čas v Sodankylä na maximum návštěvou těchto fantastických míst.

Observatoř polární záře.

Nejlepší místo, kde můžete zahlédnout velkolepou polární záři, je z vrcholu Sulitelmy, nejvyšší hory Finska. Observatoř Northern Lights Observatory nabízí prohlídky s průvodcem na vrchol hory, kde můžete zažít jev zblízka a dozvědět se o vědě, která za ním stojí.

Sámské muzeum a přírodní centrum.

Sámské muzeum a přírodní centrum je nutností pro každého, kdo se zajímá o domorodé obyvatele Laponska. V muzeu se nachází sbírka tradičních sámských artefaktů, zatímco přírodní centrum nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Návštěvníci se mohou také zúčastnit tradičních sámských aktivit, jako je pasení sobů a jízda se psím spřežením.

Ledový hotel.

Sodankylä je domovem jediného finského ledového hotelu, který je otevřen každý rok od prosince do dubna. Hotel je celý vyroben ze sněhu a ledu a nabízí pokoje s ledovými sochami, ledový bar a dokonce i ledovou kapli pro svatby.

Využijte svůj čas v Sodankylä na maximum tím, že se zúčastníte těchto aktivit.

Lov polární záře.

Pokud chcete vidět polární záři, Sodankylä je jedním z nejlepších míst na světě, kam jít. Observatoř Northern Lights v Sodankylä je otevřena po celý rok a nabízí fantastický výhled na Aurora Borealis. S průvodcem se také můžete vydat na lov polární záře, což je skvělý způsob, jak se o tomto přírodním jevu dozvědět.

Jízda na sněžném skútru.

Jízda na sněžném skútru je skvělý způsob, jak prozkoumat finskou divočinu. V Sodankylä je mnoho společností, které nabízejí výlety na sněžných skútrech, takže si můžete najít takovou, která vyhovuje vašim potřebám a schopnostem. Nezapomeňte se teple obléct, protože na sněhu může být velmi chladno!

Jízda se psím spřežením.

Psí spřežení je další skvělý způsob, jak zažít finskou divočinu. V Sodankylä je několik provozovatelů, kteří nabízejí výlety se psím spřežením, takže si můžete najít takového, který vyhovuje vašemu plánu a rozpočtu. Jízda se psím spřežením je zábavný a jedinečný způsob, jak vidět úžasnou scenérii Finska!

Užijte si čas v Sodankylä na maximum vyzkoušením těchto místních lahůdek.

Sobí maso.

Sobí maso je v Sodankylä pochoutkou a lze jej nalézt v mnoha restauracích po městě. Toto libové červené maso má vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku, takže je zdravou volbou pro ty, kteří hledají vydatné jídlo. Sobí maso se obvykle podává s bramborovou kaší a omáčkou, což z něj dělá sytý pokrm, který vás uspokojí.

Hedvábný džem.

Hedvábný džem je unikátní místní pochoutka vyrobená z mízy morušového stromu. Tento sladký a lepkavý džem se často používá jako zálivka na palačinky nebo zmrzlinu a lze si ho vychutnat i samotný. Hedvábný džem je získaná chuť, ale jakmile ho vyzkoušíte, budete nadšeni!

Finská sauna.

Žádný výlet do Sodankylä by nebyl úplný bez vyzkoušení tradiční finské sauny. Tyto zapařené místnosti jsou ideálním místem k odpočinku po dlouhém dni stráveném prohlídkou a často se nacházejí v blízkosti hotelů nebo veřejných bazénů. Nezapomeňte na horké kameny nalít trochu vody, abyste vytvořili ještě více páry!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit