Jak co nejlépe využít svůj čas v Curychu, Švýcarsko

Pokud plánujete výlet do švýcarského Curychu, gratulujeme! Jste v pohodě. Toto krásné město je plné věcí k vidění a dělání a je snadné se v něm pohybovat. Zde je několik tipů, jak co nejlépe využít svůj čas v Curychu, abyste si mohli užít úžasný výlet.

Jak co nejlépe využít svůj čas v Curychu, Švýcarsko.

Kam jít.

V Curychu, Švýcarsko, není nouze o místa k vidění a co dělat. Toto město má pro každého něco, ať už hledáte noc ve městě nebo den strávený prozkoumáváním přírody. Chcete-li co nejlépe využít svůj čas v Curychu, nezapomeňte se podívat na některé z těchto destinací, které musíte vidět:

Staré Město: Historické centrum Curychu, Staré Město je domovem řady důležitých památek, včetně Švýcarského národního muzea, opatství Fraumünster a katedrály Grossmünster.

Curyšské jezero: Projděte se po jezerní promenádě nebo se projeďte lodí po největším evropském alpském jezeře.

Zurich Zoo: Nachází se kousek od centra města, Zurich Zoo je jednou z nejlepších zoologických zahrad v Evropě a je domovem více než 200 druhů zvířat.

Hora Uetliberg: Krátká jízda vlakem z hlavního vlakového nádraží v Curychu vás zavede na horu Uetliberg, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Co dělat.

Kromě prohlídky památek je zde spousta dalších aktivit, které vás během pobytu v Curychu zabaví. Pokud hledáte nějaké nápady, zde je několik návrhů:

Navštivte muzeum: S více než 50 muzei rozmístěnými po celém městě se určitě najde takové, které vás zaujme. Mezi nejvýznamnější patří Kunsthaus (umělecké muzeum), Museum Rietberg (etnografické muzeum) a Švýcarské národní muzeum (historické muzeum).

Vydejte se nakupovat: Od luxusních značkových obchodů po místní trhy prodávající ručně vyráběné zboží, Curych má pro každého něco, pokud jde o nakupování. Nezapomeňte se podívat na Bahnhofstrasse, jednu z nejexkluzivnějších nákupních ulic v Evropě.

Vydejte se na vyhlídkovou jízdu: Švýcarsko je se svými malebnými horskými scenériemi a klikatými silničkami rájem pro řidiče. Půjčte si auto a prozkoumejte některé z malebných tras země, jako je Grand Tour of Switzerland nebo Route 2 přes Alpy. Ujistěte se, že máte připravený fotoaparát!

Jak se pohybovat.

Pohyb po Curychu je snadný, ať už používáte veřejnou dopravu nebo vlastní nohy. Město má rozsáhlou síť tramvají, autobusů a vlaků, které vás dovezou kamkoli budete chtít. Pokud se cítíte energičtí, Curych je také skvělé město pro procházky nebo cyklistiku. A pokud se potřebujete dostat z města na jednodenní výlet, existuje spousta možností, jak to udělat autem, autobusem nebo vlakem.

Nejlepší čas na návštěvu Curychu, Švýcarsko.

Kdy jít.

Nejlepší čas na návštěvu Curychu, ZH, Švýcarsko, je v létě. Od června do srpna je počasí teplé a slunečné, takže je ideální pro objevování mnoha venkovních atrakcí města. Pokud však chcete na cestě ušetřit peníze, zvažte návštěvu v sezóně ramen (duben-květen nebo září-říjen). Během těchto měsíců si stále užijete příjemné počasí a vyhnete se nejrušnějším davům turistů.

Co lze očekávat.

Při návštěvě Curychu v létě můžete očekávat průměrné teploty 22°C. Není však neobvyklé, že teploty během července a srpna dosahují 30 °C nebo vyšší. Pokud cestujete s malými dětmi nebo jste citliví na teplo, nezapomeňte si přibalit dostatek opalovacího krému a lehké, prodyšné oblečení.

Nejlepší věci, které můžete vidět a dělat v Curychu, Švýcarsko.

Musí vidět atrakce.

Curych je domovem řady atrakcí, které musíte vidět, včetně Zurich Zoo, Švýcarského národního muzea a Starého Města. Zurich Zoo je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve městě a je domovem více než 200 druhů zvířat. Švýcarské národní muzeum je velké muzeum, které zachycuje historii Švýcarska a ukrývá sbírku více než 1 milionu artefaktů. Staré město je dobře zachovalá historická čtvrť, která sahá až do středověku a nabízí řadu významných památek, jako je kostel Grossmünster a opatství Fraumünster.

Špičkové aktivity.

Existuje řada aktivit, které je nejlepší zažít během hlavní sezóny v Curychu, která trvá od června do srpna. Během této doby město ožije řadou festivalů a akcí, včetně Street Parade (velký festival elektronické hudby), Curych Film Festival a Open Air Festival. Počasí je v tomto období také ideální pro outdoorové aktivity, takže je ideální čas prozkoumat vše, co Curych nabízí.

Tipy na levné cestování do Curychu, Švýcarsko.

Jak ušetřit peníze.

Prvním krokem k úspoře peněz při cestování je stanovení rozpočtu. Určete si, kolik jste ochotni a schopni utratit za cestu, a pak se tohoto čísla co nejpřesněji držte. Existuje několik způsobů, jak ušetřit peníze, jakmile budete mít svůj rozpočet na svém místě.

Jedním ze způsobů, jak ušetřit peníze, je najít slevy a kupóny na aktivity, atrakce, restaurace a hotely. Mnoho webových stránek nabízí slevové kódy, které lze použít při rezervaci cestovních plánů. Vyplatí se také ověřit si u turistické kanceláře v Curychu, protože mohou mít kupony nebo poukázky na určité aktivity.

Další možností, jak ušetřit, je hledat bezplatné nebo levné akce a aktivity. Pěší výlety, veřejné parky a festivaly jsou jen některé příklady věcí, které vás nebudou stát moc peněz, ale přesto vám mohou poskytnout skvělý zážitek.

Kde najít nabídky.

Dobrým místem, kde začít hledat cestovní nabídky, je online. Mnoho cestovatelských webů nabízí balíčky, které mohou zahrnovat letenky, ubytování, stravování a aktivity za zvýhodněnou cenu. Vyplatí se také sledovat letecké společnosti a hotely na sociálních sítích, protože často provozují propagační akce a nabízejí speciální ceny pro sledující/lajky/odběratele.

Dalším způsobem, jak najít cestovní nabídky, je ústní doporučení. Zeptejte se přátel a rodiny, kteří byli v Curychu, jestli nevědí o nějakých dobrých nabídkách nebo místech, kde se ubytovat/jíst/navštívit. Některé užitečné informace můžete také najít, když si během cesty promluvíte s místními obyvateli, pravděpodobně vás nasměrují správným směrem, pokud jde o nalezení toho nejlepšího (a nejlevnějšího), co Curych nabízí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit