Crossfit pro chlapy

Samotné posilování vás omrzelo? Chybí vám v něm dynamičnost? Koukáte se často na akrobaty nebo gymnasty a říkáte si, jak skvěle umí pracovat s tělem a zároveň být pohyblivý? Pak pro vás tedy představujeme typ cvičení, známý jako crossfit.

O co se jedná?

Tento styl cvičení není jen o tupém zvedání činky a namáhání jednotlivých partií svalů! Je to jedna z nejlepších forem, jak se dostat do formy a posilovat účinně a prakticky celé své tělo. Jde o spojení prvků gymnastiky, rychlosti a pohyblivosti, zároveň však jde o silový trénink.

Není nad fyzicky zdatného chlapa

Svaly už máte, ale rádi byste rozvíjeli svou silovou vytrvalost? Crossfit je to pravé ořechové! Díky této formě posilování získáte, jak velké svaly, tak pořádnou silovou vytrvalost a to se vždy hodí.

V klasické posilovně se věnujete určitým a striktně odděleným částem těla. U crossfitu se jedná zejména u propojení vícekloubových cviků. Hlavní veličina je zde čas a výdrž. Převažují zde cviky s vlastní váhou (jednoznačné zdravější než klasické zatěžování s činkami), dále zde můžete využít medicinbaly, švihadlo, ale nebojte, těch činek se jen tak nezbavíte.

Začít můžete jednoduše, stačí se zajít podívat do města, kde je crossfitová tělocvična. Většinou tam máte možnost posilovat, buď jednotlivě, nebo se přihlásit na kurz s více lidmi, záleží podle gusta. Takže neváhejte a vydejte se najít jedno z těchto center!

Na konci rozhodně nebudete litovat. Zlepší se vám koordinace, pohyblivost, ale také povzbudíte svou flexibilitu. Mezi klasická pozitiva patří ovšem pálení kalorií. A to si pište, že spálíte dvojnásob toho, co z vás odpadne v klasické posilovně! Není totiž nad kombinaci silového tréninku a prvků aerobiku!

Jako u každého sportu si dejte pozor na své zdraví. Chápeme, že muž zraněný v posilovně může vypadat jako pravý nadšenec, ale nestojí to za to. Proto neváhejte zakoupit kvalitní bandáže, dobré a pevné boty a fešné tílko – pro případ, že byste potkali nějakou kočku.

Autor textu: Jakub František Koudar


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit