Běžná kuchyňská surovina zatočí se škůdci.

Doma asi máte česnek, je běžně využíván v kuchyni. Jeho využití může váš překvapit, že se dá využít i na vaší zahradě nebo při pěstování pokojových rostlin, bylinek.

Využití česneku na škůdce.

Většina rostlin je neustále vystavena útokům různých škůdců, jako je hmyz, bakterie, viry, mykózami. Rostliny potřebují před škůdci být chráněny, je možné je ošetřit pesticidy, nebo můžete využít česnek.

Česnek je aromatické koření, který není jen všelék na různá nachlazení. Samotný česnek obsahuje alicin, je silné antibiotikum, které ochrání před nemocemi i řadou škůdců vašich rostlin. Mezi nemoci rostlin, proti kterým lze česnek úspěšně nasadit, patří například bramborová hniloba, šedá plíseň, listová skvrnitost

Postřik česnekový.

Postup pro výrobu česnekový postřik. Jeho využití je pro odpuzování mšic a různých roztočů. Česnek nakrájíme najemno a 200 gramů česneku rozmícháme v deseti litrech odstáté nebo převařené vody. Česnek nechte jeden den louhovat, pak postřik přefiltrujte přes plátno nebo jinou jemnou textilii a přelijte do nádoby s rozstřikovačem. Takto vyrobený postřik není trvanlivý, měli byste ho tedy rovnou využít k ošetření vašich rostlin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit