5 tipů k pozvednutí testosteronu

Dnešní uspěchané době, která je plná stresu, potkáváme mnoho mužů, kteří díky spěchu nestíhají dbát sami o sebe. Proto mnoho z nich končí s radikálním poklesem testosteronu. Jak ho zvednout a vyhnout se onomu poklesu vám prozradí tento článek.

  1. Zdravá strava

Vaše strava by měla být po všech ohledech zdravě vyvážena. Měla by obsahovat dostatečný obsah vitamínů a minerálů, které jsou tak potřebné pro tělo.Dbejte tedy na to, ať do sebe dostanete správný počet zinku, hořčíku a vitamínu D3, toto je zlaté mužské trio. Zde jsou na místě zejména ryby.

Taktéž nepozapomínejte na stranu obsahující dostatečný počet bílkovin, sacharidů, ale také tuků (ty zdravé).

  1. Redukujte stres

Stres je dnes zabiják. Ničí naší motivaci k práci, radost ze života a je tedy nasnadě se jej efektivně zbavit. Je nutno ho redukovat na nezbytné minimum.Travte více času v přírodě nebo s přáteli, tyto aktivity zejména pomáhají v boji proti stresu.

  1. Kvalitní spánek

To je dokola omílaná pravda. Spánek = vyšší hladina testosteronu. Podle nedávných studií si pomocí jedné hodiny spánku navíc, zvednete hladinu testosteronu o 15 – 20%.

Vypněte tedy svá digitální zařízení a dopřejte si noc plnou nic nerušícího spánku.

  1. Vyhněte se alkoholu

Alkohol je stejně jako stres tichým zabijákem. Zkuste se alkoholu vyvarovat, můžete si kupříkladu dát za cíl vydržet výzvy, které jsou na bázi Suchého ledna, uvědomíte si díky nim, o kolik věcí díky alkoholu přicházíte.

  1. Těžké váhy

Zvedání těžkých závaží prokazatelně zvyšuje hladinu testosteronu. Díky pravidelnému cvičení shodíte přebytečná kila, získáte svaly a dokonce si můžete testosteron navýšit až o 40%.

Ke zvýšení hladiny testosteronu není potřeba nutně zvedat těžké váhy. Důležitý je pravidelný pohyb a sem tam si zasportovat a nesedět celých osm hodin na zadku.

Neváhejte tedy a začněte cvičit, zdravě jíst a staňte se opravdovým mužem.

Autor textu: Jakub František Koudar


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit