5 míst v České republice, které stojí za to navštívit

Země, ve které žijeme, ukrývá spoustu nádherných míst. Má za sebou dlouhou a tajuplnou minulost, jejíž atmosféru můžeme nasát, a tím se dostat k většímu pochopení tohoto krásného místa, které nazýváme naším domovem. Zde je pár míst, které jsou k onomu záměru jako stvořené.

Propast Macocha

Nejznámější česká propast Macocha v Moravském krasu představuje největší krasový systém u nás. Propast si lze prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků nebo případně během prohlídky Punkevních jeskyní. Tam na vás zapůsobí Horní a Dolní macošské jezírko. Dolní je hluboké min. 50 m. Schovává se pod skalním převisem a dodnes se nepodařilo dostat na jeho úplné dno. K místu se váže pověst o nesnášenlivé matce, která svého nevlastního syna nalákala do lesa a do propasti shodila. Odtud pochází název propasti (macecha).

Město Tetín

Tetín patří historicky k nejstarším vesnicím v České republice. Místo bylo osídleno již v paleolitu a v době hradištní, ale archeologicky je město datováno od počátku 10. století, kdy zde stál knížecí dvorec, který byl vdovským sídlem sv. Ludmily, která zde byla roku 921 zavražděna. Počátky Tetína jsou v českých pověstech spojovány s Krokovou dcerou Tetou. Místo v sobě má silnou atmosféru a příroda kolem něj je nádherná.

Černé jezero

Černé jezero nacházející se na Šumavě je největší ledovcové jezero v České republice. Své jméno dostalo podle své zdánlivě černé hladiny. Zbarvení jezera je způsobeno množstvím pylu z okolních jehličnanů, které se na dno jezera ukládá tisíce let.

Rotunda sv. Petra a Pavla

Jedná se o nejstarší dochovanou stavbu na území České republiky. Zmínky o ní nalezneme už v roce 976 a je nejvýznamnějším dokladem slavné minulosti hradiště.

České Švýcarsko

Nelze vynechat zmínku o kráse, která se ukrývá v lesích Českého Švýcarska. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je monumentální skalní útvar Pravčická brána – na samotný oblouk není vstup dovolen z důvodu zachování, ale působivé vyhlídky vám nabídne i vyhlídka nacházející se pod obloukem. Zda vám netuhne krev v žilách při představě výšek, nutno je zmínit i nádherné Jetřichovické vyhlídky, kterých je České Švýcarsko plné a která umožňují nádherný pohled na celé panorama lesů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit