4 důvody, proč si psát deník

Skoro každý si jako dítě zkoušel psát deníček. Ale jak známo, děti nikdy u ničeho dlouho nevydrží a stejně tak tomu bylo s vaším deníkem. A v dospělosti? Myslíte si, že psaní deníku je pro děti a nespatřujete v něm smysl. Opak je pravdou. Psaní deníku má spoustu výhod a o nich si dnes řekneme. Proč si tedy psát vlastní deník:

  1. Aneb milý deníčku…

Denně si vypisovat do deníku není nikdy na škodu, poznáte to po pár dnech, kdy tuto aktivitu budete praktikovat. Zjistíte, že vás to skvěle „vyčistí“. Naučíte se díky tomu lépe přemýšlet o tom, co ve svém životě děláte a co od něj čekáte. Uděláte si pěkný souhrn dne a usměrníte si myšlenky. Navíc si díky němu skvěle dovedete zorganizovat den.

  1. Inspirace, kreativita a myšlenkové pochody

Jak si tak lidé píšou deníky, tak vědci zjistili, že většina z nich díky tomu přichází na zcela úžasné, nové a originální nápady. Možná to bude právě tím, že při samotném psaní vás toho hodně trkne. Získáte komplexní přehled o tom, jak funguje vaše mysl a to znamená, že s ní poté můžete výhodněji pracovat.

  1. Pomoc s pamětí

Díky podrobnému vypisování do deníčku zjistíte, že tím skvěle posilujete svou paměť. Psaní totiž stejně jako čtení pomáhá k procvičování mysli. Navíc budete mít svědectví toho, co jste v dané dny prováděli a to nikdy není na škodu.

  1. Špetka sebereflexe nezaškodí

Když už si tedy píšete do deníčku, je možné, že vás to nečekaně posune dál, třeba právě ve vašem vztahovém životě. Mnohokrát se stává, že lidé si čtou deník, jejž si psali třeba 2 roky zpátky a zjistí, že podobné problémy jako mají nyní, zažívali v minulosti. Psaní vlastních deníkových zápisu je zkrátka boží!

Bonus na závěr: Máte, co číst

Když jednoho dne ve stáří najdete svůj deník, který jste si psali ve 25, bude to skvělé čtení. Budete moct udělat zpětnou sebereflexi, zasmát se své mladistvé naivitě. Pochopíte, jak moc jste se změnili. A to se vždy hodí.

Tak běžte, vezměte pero a pište to, co vás jen napadne!

Autor textu: Jakub František Koudar


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 4000 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Také by se vám mohlo líbit